1

Téma: Golden Hind felújítása

Kedves lelkes honfitársaim!
Nemrégiben valóra tudtam váltani gyermekkori álmom, vásároltam az Ecserin 1/20-as méretű fa vitorláshajót, a Goden Hind nevet viseli. Érdekes, hogy pelikán helyett sárkány díszíti az orrát, míg hátul az aranyszarvas van felfestve. Kicsit megviselt, de szép munka, akárki is készítette. Örömmel láttam a felújításnak, azonban hamar elakadtam. Hiányos a hajó (pl. nincs lépcső, szellőző nyílás, falkonett, ablakok, stb.). A latin vitorla egyik kötélzete 1,5 cm-rel rövidebb és le is van szakadva a hajó testről. Nincs tervrajzom, s az interneten sem láttam hasonlóan részletgazdag hajót.
Keresem azt a segítőkész társat, aki tapasztalt e témában.
A viszontválaszig üdvözlettel: Béla bő

2

Válasz: Golden Hind felújítása

Üdvözlöm!
A Golden Hind-ről rengeteg rajz kering a neten, de a legegyszerűbb: a hajómakett.hu oldal linkek menüpont tervrajzok pontjában a shipmodeling.ruMagyarországon cím alatt ( www.shipmodeling.uw.hu honlap ) megnyitva többféle tervrajz tölthető le ingyen és regisztráció nélkül a hajóról....
A hajó eredetileg Pelican néven futott és mivel a spanyolok vadásztak rá keresztelték át Golden Hindre. A gallionfigura inkább aranyozott szarvast ábrázolt a taton pedig címer volt Erzsébet királyné monogramjával. Gondolom a hajó nem valamelyik cég által kiadott kitt alapján készült, van esetleg bővebb információ az eredetéről?

Péter

3

pcurtis írta:

Üdvözlöm!
A Golden Hind-ről rengeteg rajz kering a neten, de a legegyszerűbb: a hajómakett.hu oldal linkek menüpont tervrajzok pontjában a shipmodeling.ruMagyarországon cím alatt ( www.shipmodeling.uw.hu honlap ) megnyitva többféle tervrajz tölthető le ingyen és regisztráció nélkül a hajóról....
A hajó eredetileg Pelican néven futott és mivel a spanyolok vadásztak rá keresztelték át Golden Hindre. A gallionfigura inkább aranyozott szarvast ábrázolt a taton pedig címer volt Erzsébet királyné monogramjával. Gondolom a hajó nem valamelyik cég által kiadott kitt alapján készült, van esetleg bővebb információ az eredetéről?

Péter

Üdv Péter!
Köszönöm a tippet, ellátogatok a honlapjukra. A hajó nagyon kézimunkának tetszik, pl. régi colstokból készült néhány alkatrész. Nem tudok egyenlőre semmit az eredetéről, s az eladót sem kérdeztem meg nagy izgalmamban. Ma a hiányzó lépcsőket kezdtem el kifűrészelni.

Viszlát: Béla

4

Kedves Olvasók !

A segítségüket szeretném kérni, hogy mennyi lehet az értéke egy kb. 50cm.-es gyönyörű Drake féle Aranyszarvas  makettnek, ill. hogy itt a fórumon érdekel-e valakit ilyesmi !  Makulátlan munka, egy festőművész készítette kedvtelésből 10-20 éve !
Előre is köszönöm !  A válaszoknak telefonon jobban örülnék, csak véletlenül keveredtem ide  !

20-9772-695