1

Téma: NAVIGA 2011-es versenyek

Sziasztok,

Elkezdődött a versenyszezon, május 7-én zajlott Bánkon az idei első NAVIGA NS verseny. Gyönyörű idő, sok versenyző, időnként tréfás széllökések a vízen. Egyesületünkből nézőként eljött Oli Laci, Rőder Sanyi, Viniczai Feri. Klubtagjaink közül indult a versenyen Barcsy Karcsi, Dr. Hüvös Feri, Dr. Kornis Jani, Fekete Lajos, Németh Imre és jómagam /Kovács Péter/.
A következő eredmények születtek:
F4:
I. Németh Imre
II. Kovács Péter
III. Fejér Károly

F2A:
I. Dr. Kornis János
II. Füzi Márton
III. Paksi Sándor

F2B:
I. Dr. Hüvös Ferenc
II. Kovács Péter
III. Fekete Lajos

F2C:
I. Németh Imre
II. Völgyi László
III. Kovacik Samuel

Gőzös:
I. László Mihály
II. Benkó László
III. Decsi Ferenc

Ifjúsági:
I. Koncz Péter
II. Bolyki Zsolt
III. Koncz Attila

2

Válasz: NAVIGA 2011-es versenyek

Sziasztok,

Május 21-22-én zajlott az idei második NAVIGA NS verseny Kőkapun. Ideális időjárás fogadott minket, szinte teljes szélcsend és szép napos idő volt. Összesen 35 hajót neveztek be a versenyzők. Nagy öröm volt, hogy ismét egy TIT-es versenyző debütált. Viniczai Feri a szép gőzhajójával teljesítette a versenyt. Azt tudtam, hogy ez a gőzhajós társadalom kiemelt versenye és ezért sokan lesznek, de arra nem számítottam hogy ilyen sok ifi versenyző is lesz. Eseményekből sem volt hiány. Volt műszaki hiba, Bebesi Dávidnak elromlott a motorja így a második futamot már meg sem tudta próbálni. Viniczai Ferinek az első futamban kilazult egy csapágy, Hüvös Ferinek pedig adóhiba miatt megsérült a gyönyörű SANKT GEORG-ja. Pintér Janó kétszer is gázpalackot próbált "robbantani", persze sikertelenül, mert nem sérült meg senki. Szombat este egy kis rögtönzött airsoft bemutató is összejött. Vasárnap reggel pedig a pályát kellett kijavítani, mert az éjszaka egy-két részeg csónakázó összekócolta és elszakította a tartó köteleket. A következő eredmények születtek:
F4:
I. Dr. Hüvös Ferenc
II. Völgyi Mihály
III. Fejér Károly

F2A:
I. Számadó István
II. Völgyi Dániel
III. id. Plank László

F2B:
I. Dr. Hüvös Ferenc
II. Kovács Péter
III. Tardi Sándor

F2C:
I. Völgyi László
II. Kovácik Sámuel
III. Blaskó János

Gőzös:
I. Kovács Sándor
II. László Mihály
III. Kelemen Tibor
.
.
VII. Viniczai Ferenc

Ifjúsági:
I. Kubik Péter
II. ifj. Kovács Péter
III. Fejér Dániel

3

Sziasztok,

Az idei harmadik NAVIGA NS verseny Sarkadon volt Június 4-én. A jó hangulatú versenyre 29 induló nevezett be. Az időjárás és a helyszín kitűnő volt. A tóparti fák végig árnyékot adtak és sokan látogató jött megnézni a hajókat. De valami azért lehetett a levegőben, mert senki sem tudott igazán jó futamot teljesíteni. Aztán annyi műszaki mentés is ritkán adódik, mint itt volt. Nem számoltam de kb. ötször kellett bemenni a hajókért. Nagy öröm volt hogy Viniczai Feri megjavította a hajójának kihajtását és a vezetési technikája is fejlődik. Így már a második versenyén megszerezte az első ezüst érmét. Az eredmények:
F4:
I. Koncz Péter
II. Dr. Hüvös Ferenc
III. Kovács Péter

F2A:
I. Dr. Kornis János
II. Füzi Márton
III. Csánk Balázs

F2B:
I. Ledzényi Péter
II. Tardi Sándor
III. Kovács Péter

F2C:
I. Völgyi László
II. Blaskó János
III. Duzs Károly

Gőzös:
I. László Mihály
II. Viniczai Ferenc
III. Decsi Ferenc

Ifjúsági:
I. Koncz Péter
II. Bolyki Zsolt
III. Fejér Dániel

4

A negyedik NAVIGA verseny Június 18-án Székesfehérváron volt. Minden verseny különleges valami miatt, ez sem volt másképp. Összesen 37 hajót neveztek be, ebből rekord számú - összesen 12 - ifi nevező volt. A szlovákiai Galántáról is érkeztek modellezők, nem is akármilyen eredménnyel. Az időjárás a szokásos szélsőségeket mutatta. A rajtnál olyan erős volt a szél hogy a kisebb könnyebb hajókat egyszerűen elfújta. Persze az óriási hullámok sem könnyítették meg a versenyzők dolgát. Szerencsére a szél ereje lassacskán csökkent és a második futam közepére már majdnem elállt. Így az utolsó hajók már szinte tükörsima vízen futottak. Cserébe viszont iszonyatosan meleg lett, a nap nagyon erősen égetett. A mostoha körülmények ellenére hárman is tudtak 100 pontos hibátlan futamot teljesíteni, ketten a TIT-HMHE színeiben /Viniczai Feri és jómagam - Kovács Péter/ valamint Völgyi Laci. Szép sikert értünk el ismét, mivel mindhárom TIT színekben induló versenyzőnk dobogós lett. A következő eredmények születtek:
F4:
I. Viktor Morovics /Galánta/
II. Erdődi Sándor
III. Molnár Béla

F2A:
I. Dr. Kornis János
II. Viktor Morovics /Galánta/
III. Schmidt Róbert /Galánta/

F2B:
I. Laub Gábor
II. Tardi Sándor
III. Kovács Péter /TIT-HMHE/

F2C:
I. Völgyi László
II. Czuppony CSaba
III. Németh Imre

Gőz:
I. Viniczai Ferenc /TIT-HMHE/
II. Benkó László
III. Alexander Cimo /Galánta/

Ifjúsági:
I. Koncz Péter
II. ifj. Kovács Péter /TIT-HMHE/
III. Kaposi Ádám

5

Kedves Péter !

Gratulálok a nyerteseknek a szép eredményhez, Neked pedig nagyon köszönöm a leírást és a tájékoztatást!

Üdv:
Doki

6

NAVIGA NS VB Bánk. A következő link a VB hivatalos weboldala, itt fent van VB időterve, sok infó és térkép is:
http://www.navigamodell.hu/naviga.html

7

Sziasztok,

Kicsit lemaradásban vagyok, úgyhogy csak most folytatom az idei versenyekről a beszámolókat. A VB utáni első verseny július 30-án volt Miskolcon. Hajnalban, induláskor olyan rossz idő volt hogy azon gondolkoztam van-e értelme egyáltalán odamenni. Az autópályán végig vacak idő kísért, de különösen a miskolci elágazásánál akkora felhőszakadás volt, hogy alig láttam valamit. Miskolcra beérve viszont elállt az eső és már reménykedtem. Meglepően sokan szavaztak bizalmat az időjárásnak, jó volt újra látni az ismerős arcokat. Ez a verseny is emlékezetes marad. A gőzhajóknak nem volt szerencséjük ezen a napon. Az egyik gőzös megállt kint a vízen, de a segítségére kiküldött tolóhajó is leállt. Végül mindkét hajó mentésre szorult, be kellett értük evezni. A másik emlékezetes pillanat az volt, amikor a második futamhoz rajthoz szólítottak. Addig csak időnként szemerkélt némi kis eső szitálás, de akkor leszakadt az ég. Olyan erősen esett hogy a sapkám shieldjéről ömlött a víz a távirányítómra. A hajót alig láttam a legtávolabbi kapunál. Németh Imrével ketten mint "öreg tengeri medvék" dacoltunk az időjárással és végicsináltuk a futamunkat. Rajtunk kívül csak a két versenybíró /dr. Kornis Jani és László Misi/ tartott ki, mindenki más ott toporgott a sátrak alatt. Ennyire már régen vártam a futam végét. Utánunk rövid szüntet is be kellett iktatni az erős eső miatt. Jellemző hogy a hajóm mentőcsónakja kb. 1/3-ig megtelt esővel a vízen töltött kb. 5 perc alatt. Persze a szünet után indulók már ismét szárazon megúszták. Az eredmények:
F4A:
I. Donninger György
II. Kovács Péter /TIT-HMHE/
III. MIsák András

F2A:
/ezeket az eredményeket sajnos nem fotóztam le/

F2B:
I. Misák András
II. Kovács Péter /TIT-HMHE/
III. Tardi Sándor

F2C:
I. Németh Imre
II. Völgyi László
III. Kovacik Sámuel

Gőz:
I. Benkó László
II. Kelemen Tibor
III. László MIhály

Ifjúsági:
I. Bolyki Zsolt
II. ifj. Kovács Péter /TIT-HMHE/
III. Rajcsányi Levente

8

Sziasztok,

Az idei utolsó előtti NAVIGA verseny augusztus 13-án Szajolon volt. Nagyon jó ötlet volt a rendezőktől hogy Szolnokról kihozták ide a Tisza holtágra a versenyt. Sokkal kellemesebb a környezet, mindenki végig árnyékban volt a parti fűzfák alatt. Többen már előző nap megérkeztek és a parton sátoroztak. A holtágban persze fürödni is lehet. Idén viszont kb. fél méterrel alacsonyabb volt a víz, így a nagy stégről nem lehetett versenyezni. Ezért egy ideiglenes kis stégről hajóztunk. Az időjárás is a mi oldalunkon volt, mert az eredményhirdetésre kezdett csak feltámadni a szél és felerősödni a hullámzás. A hajók és a hajósok tették a dolgukat, jó kis verseny volt. Az eredmények:
F4A:
I. Dr. Hüvös Ferenc
II. Koncz Péter

F2A:
I. Dr. Kornis János
II. Számadó István
III. Plank László

F2B:
I. Tardi Sándor
II. Dr. Hüvös Ferenc

F2C:
I. Németh Imre
II. Blaskó János
III. Turóczi Balázs

Gőz:
I. Kelemen Tibor
II. László Mihály
III. Decsi Ferenc

Ifjúsági:
I. ifj. Kovács Péter /TIT-HMHE/
II. Bolyki Zsolt
III. Koncz Péter

9

Sziasztok,

Az idei utolsó NAVIGA verseny augusztus 27-28-án volt Gyomaendrődön. Az utolsó versenyre mindíg sokan jönnek el mert jó a szervezés és jó a hangulat. Idén is 40 hajót neveztek be. Gyomán a szervezők valami különlegességgel szoktak készülni. Eddig ez az egyedi pálya volt. Idén a szabvány NAVIGA pályát állítottak fel, viszont éjszakai futamot is indítottak azoknak a hajóknak, amiket ki lehetett világítani. Ezen kívül női futamot is szerveztek. Az időjárás is jó volt mert a kánikula pont erre a hétvégére csökkent elviselhetővé. Így a Bónom-zug holtág vize kellemesen meleg volt a fürdéshez. A futamok után többen is jókat úsztunk. Az idén több versenyen is volt valami rendkívüli esemény, itt most László Misi a versenybíráskodás közben véletlenül lelépett a stégről és akarata ellenére Ő is úszott egyet. Jó volt a verseny, kár hogy legközelebb csak májusban találkozunk.
Az eredmények /azoknak a versenyzőknek a neve mellé írtam csak a kluboz a TIT-HMHE-t, akik a klubunkon keresztül kaptak idén MMSZ tagsági igazolványt. A versenyeken az Ő nevük mellett szerepel az egyesületünk neve. Persze rajtuk kívül több más klubtagunk, jó barátom is versenyez más klubok színeiben. Így elismerés és gratuláció illeti az elért kiváló eredményeikért Hüvös Ferit és Kornis Janit is/:

F4A:
I. Michael Jursik
II. Molnár Béla
III. Völgyi Mihály

F2A:
I. Dr. Kornis János
II. Michael Jursik
III. Számadó István

F2B:
I. DR. Hüvös Ferenc
II. Tardi Sándor
III. Michael Jursik